אוג' 14

טיולים בעולם

בקטגוריה שונות

שם המאמר: טיולים בעולם
דורג על ידי מנחם בתאריך 14.08.13
דירוג המאמר: 4.5

מטיילים ישראלים רבים יוצאים בכל שנה לטיולים בסקנדינביה שכוללים ביקור בארצות כמו נורבגיה, שבדיה, דנמרק ועוד. טיולים לסקנדינביה מקובלים בעיקר בתקופת הקיץ. חודשי החורף קרים ומושלגים ואיכות הטיול יכולה להיפגם.

DSC00430, Akershus Fortress  Oslo Fjord, Oslo, Norway Scandinavia by lyng883, on Flickr

בניגוד לטיול לבורמה, שטיול עצמאי הוא יותר מסובך, אפשר לקיים טיולים לסקנדינביה באופן עצמאי. הכנת תכנית ולוח זמנית, דאגה לכרטיסי טיסה ומקומות לינה ואפילו השכרת רכב, הכל עוד מהארץ באמצעות האינטרנט או חברות התעופה והנסיעות. מערכת הכבישים המסודרת והשילוט מאפשרים למי שמתמצא לעשות זאת באופן עצמאי.

הנופים וחיי התושבים בין בורמה לסקנדינביה שונים לגמרי ולכן טיול לבורמה, שרצוי לעשותו בטיול מאורגן, מביא את התיירים לראות תושבים שחיים על המים, שעבודתם היא עבודת חקלאות בעיקרה, בגידול דגה ואורז בעוד שבטיולים לסקנדינביה אפשר לראות וליהנות מהנוף רוב התושבים אינם שונים מיתר תושבי העולם.

הטיולים לסקנדינביה, בעיקר הטיולים המאורגנים, כוללים יותר ממדינה אחת. אורך הטיול הוא כשבוע עד עשרה ימים והמטיילים טועמים מכל מדינה בסקנדינביה טעימה קלה.

היתרון בטיול מאורגן לסקנדינביה, כמו טיול מאורגן למדינות רבות בעולם, הוא בכך שהתוכנית נקבעת מראש על ידי חברת הנסיעות, לוח הזמנים קבוע ואינו ניתן לשינוי אלא עם יש עילה מוצדקת לשינוי והשינוי נעשה על ידי המדריך הישראלי הצמוד לקבוצה.

כל משך הטיול המדריך הישראלי הוא זה שדואג לצרכי חברי הקבוצה. הוא זה שמטפל בכל אירוע חריג שמתגלה. חברי הקבוצה פטורים מדאגה למטען, לתשלום כניסות לאתרים ולאטרקציות שנקבעו בתכנית הטיול.

טיולים לסקנדינביה מתאימים בכל צורה לכל גיל. ילדים יכולים ליהנות מהטיול באותה מידה שמבוגרים נהנים. יש שימת דגש על אטרקציות לילדים בכל הגילאים כך שכל ילד יכול למצוא לעצמו עיסוק מתאים.

מישראל יוצאות מספר טיסות לסקנדינביה, לכל אחת מהארצות שבדיה, נורבגיה דנמרק ואחרות, כמה פעמים בשבוע. הטיסות אורכות כ-4-5 שעות תלוי ביעד הן סדירות וישירות.

כדי להוזיל את מחיר הטיולים לסקנדינביה כדאי לרכוש כרטיס טיסה ליעד הזול ביותר שניתן וממנו להמשיך בתחבורה קרקעית (רכב צמוד או תחבורה ציבורית). יש אפשרות גם לטוס בטיסות שכר. השימוש בתחבורה ציבורית מוזיל אף הוא את עלות הטיול כולו.

לדוברי אנגלית אין בעיה לקיים טיול לבורמה או לסקנדינביה. בשני היעדים השפה שגורה בפי התושבים ואפשר להיעזר בידיעותיהם בניגוד לתושבי סקנדינביה העם הבורמזית חביב ומסביר פנים לתיירים המגיעים אליהם וזאת משום התפיסה שלהם שהתיירים עוזרים לכלכלת המדינה.

גם בסקנדינביה יש לתיירים חשיבות רבה אבל כמות המטיילים בסקנדינביה גדולה פי כמה מהמטיילים המגיעים לבורמה. מדי שנה, בעונת התיירות הקיצית והחורפית מגיעים רבבות של מטיילים לטיולים בסקנדינביה.

בחורף מגיעים תיירי חורף. אלה שאוהבים את ספורט החורף סקי השלג. במדינות סקנדינביה יורד שלג בכמויות רבות הוא נערם ומחזיק זמן רב לפני שהוא נמס. בכל חודשי החורף באתרי הסקי הרבים שיש בארצות סקנדינביה יש גולשים רבים.

ישראלים אוהבי ספורט החורף מחפשים מדי שנה מקומות חדשים לעסוק בספורט זה. מאחר ובישראל אין אפשרות להחליק על השלג נאלצים חובבי ספורט זה לעשות זאת בארצות בחוץ לארץ. אחד היעדים הם מדינות סקנדינביה.

בחודשי החורף מרבים חובבי הקור והשלג להגיע אל טיולים לסקנדינביה והם משלבים בטיול גם ביקור באתר סקי.

תושבים ממדינות סקנדינביה מגיעים בחודשי הקיץ לחופשות בישראל והם מעדיפים במיוחד את אזור אילת. יש קווי תעופה ישירים לשדה התעופה באילת.

מזג האוויר בסקנדינביה בחודשי הקיץ קר יחסית למזג האוויר שיש בישראל בחורף. מזג האוויר החם באילת מושך את הסקנדינבים להגיע לחופשה בישראל.

 

התגובות סגורות