אפר' 09

טיסה לפראג

בקטגוריה שונות

שם המאמר: טיסה לפראג
דורג על ידי שני בתאריך 9.04.13
דירוג המאמר: 4.0

פראג היא עיר הבירה של צ'כיה והגדולה מבין עריה. עיר תיירות שבה מבקרים תיירים רבים מכל העולם. העיר הוקרה על ידי אונסקו בשנת 1992 כאתר מורשת עולמי.

Prague by fklv (Obsolete hipster), on Flickr

עד 1989 הייתה פראג תחת כיבוש סובייטי ולא ניתנה לתיירים האפשרות להגיע ולבקר בה. מאז סיום הכיבוש הפכה פראג לאחד מהיעדים המבוקשים וטיסה לפראג הפכה למבוקשת בין תיירים רבים מכל העולם.

שערי המדינה פתחו אפשרות נוספת לתיירים המבקשים להגיע לפראג וליהנות מאתרי העתיקים שלאחר מלחמת העולם השנייה שוחזרו ושופצו לאחר שהופצצו על ידי הצבא הגרמני.

אפשר להגיע בטיסה לפראג באופן עצמאי ולטייל בה עם או בלי הדרכה. מישראל יוצאות מספר טיסות בשבוע לפראג והעיר הפכה לאחד מיעדי התיירות בהן מבקרים ישראלים רבים.

העיר מחולקת לשניים. העיר העתיקה והעיר החדשה. רוב התיירים המגיעים לפראג כוללים ביקור בשני חלקי העיר, אתרים השונים וכן בילוים במועדונים הלילה, הפאבים ובבתי הקאזינו (שהם חוקיים בפראג).

טיול בפראג מתאים לכל הגילאים ולכן ניתן לראות משפחות עם ילדים שמטיילות בעיר. רוב יהודי פראג עלו לארץ ומאז שנפתחו שערי העיר הם חוזרים עם ילדיהם ונכדיהם לטיול שורשים על מנת להנחיל לדור הבא באופן מוחשי את מקום הולדתם ותרבותם.

זמן הטיסה לפראג קצר יחסית ויש בה אתרים ואטרקציות המתאימות לכל גילאי הילדים וביניהם גני שעשועים, לונה פארק וגן חיות.

כל תייר יהודי המגיע, לפראג, מקדיש זמן לרובע היהודי העתיק. בעיר יש קהילה קטנה של יהודים הדואגת לכל המקומות הקדושים של היהודים בעיר ובכלל זה בית העלמין העתיק בו קברו של המהר"ל.

הטיסה לפראג מתקיימת באופן סדיר מישראל גם בעונת החורף. פראג היא גם עיר תיירות החורף ומחוצה לה יש אתרי גלישה והחלקת סקי. תיירים ישראלים המבקשים לגלוש מגיעים בטיסה לפראג וממנה בתחבורה ציבורית לאתרי הגלישה.

טיסה לפריז

פריז עיר הבירה של צרפת, שנקראת גם עיר האורות, מהווה משיכה לתיירים מכל העולם וגם מישראל. עונת התיירות היא עונת הקיץ בה מגיעים התיירים בטיסה לפריז וממנה בתחבורה קרקעית נוסעים לערים השונות.

לישראל קשר תעופה רציף וקבוע במשך כל השנה והטיסה לפריז שיוצאת משדה התעופה בן גוריון נוחתת בשדה התעופה אורלי או שרל דה גול שבפריז ומהם בתחבורה ציבורית מסודרת אפשר להגיע למרכז פריז.

הטיסה לפריז אורכת כ-ארבע שעות וביקור בעיר מתאים גם לילדים ובני נוער. משפחות רבות בוחרות לבלות את החופשה המשפחתית בפריז.

כדי להוזיל את מחיר הטיסה לפריז אפשר לרכוש כרטיס בטיסת שכר. גם באתר הדקה ה-90 אפשר למצוא כרטיסים במחיר מוזל.

לעיתים בוחרים להגיע בטיסה לפריז כיעד ראשון לטיול ברחבי צרפת או פריז משמשת יעד אחרון בצרפת וממנה חוזרים בטיסה לישראל.

מי שמגיע בטיסה לפריז יכול עוד מהאוויר לראות מספר אתרים מפורסמים כמו שער הניצחון, השאנז אליזה, מגדל אייפל ועוד. טיסת לילה מוכיחה לממחישה למגיעים מדוע נקראת העיר גם עיר האורות. כל העיר מוארת ומהמראה מרהיב.

רצוי לו לתייר המגיע לפריז להצטייד במפת העיר ועם תוכנית מוגדרת למקומות בהם הוא מעוניין לבקר וזאת כדי לחסוך בזמן לחיפוש המקומות. אתרים באינטרנט יכולים לעזור במציאת אפשרויות הגעה לכל אתר ואתר ומי שאינו שוכר רכב יכול לקבל מידע מוקדם על התחבורה הציבורית.

המוזיאונים, כנסיית רוטרדם, גני וארסי הם רק חלק קטן מהאתרים והאטרקציות הרבות שיש בפריז וכדי להספיק לבקר בהרבה מקומות בזמן קצוב תוכנית מוקדמת יכולה לעזור.ישנם גם סיורים בעיר בהדרכת מדריך מקומי ובעיר מפוזרים משרדי מודיעין לתייר שניתן להיעזר בהם.

 

התגובות סגורות